هیل: بایدن به دنبال تشدید فشارها علیه ایران است ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

هیل: بایدن به دنبال تشدید فشارها علیه ایران است

وبسایت کنگره آمریکا در ادامه بزرگنمایی تهدیدهای دولت واشنگتن، از قصد بایدن برای استفاده از اهرم تحریم برای تشدید فشارها علیه ایران و تحمیل مطالبات نامشروع به این کشور خبر داد.

بین الملل
واکنش آمریکا به اعلام موضع برجامی ایران از سوی عراقچی:منتظر انتقال قدرت می‌مانیم ۲۷ تیر ۱۴۰۰

واکنش آمریکا به اعلام موضع برجامی ایران از سوی عراقچی:منتظر انتقال قدرت می‌مانیم

ایالات متحده در واکنش به اظهارات عراقچی اعلام کرد :هنگامی که دوره انتقالی در ایران به پایان برسد،‌ آماده برنامه‌ریزی برای ادامه مذاکرات در وین است.

افشای برنامه اسرائیل برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران ۲۶ تیر ۱۴۰۰

افشای برنامه اسرائیل برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران

وزارت دفاع اسرائیل به طور جدی در حال بحث در مورد افزایش قابل توجه بودجه در پنج سال آینده برای آماده‌سازی اسرائیل به منظور حمله علیه تاسیسات هسته‌ای ایران است.

ژایر بولسونارو در بیمارستان بستری شد ۲۴ تیر ۱۴۰۰

ژایر بولسونارو در بیمارستان بستری شد

رشتکده،  رئیس‌جمهوری برزیل در بیمارستان بستری شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ژایر بولسونارو»، رئیس‌جمهوری برزیل دیروز -‌چهارشنبه- در بیمارستان بستری شد. این خبر را شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گزارش داد. رسانه‌های برزیل گزارش دادند که بولسونارو به دلیل دردی در ناحیه شکم و انجام آزمایش بستری شده است.

با هدف تکمیل معاملات ایران با شرکتهای ژاپنی و کره ای؛ دولت آمریکا بخشی از تحریمهای تجاری علیه ایران را لغو کرد ۲۳ تیر ۱۴۰۰

با هدف تکمیل معاملات ایران با شرکتهای ژاپنی و کره ای؛ دولت آمریکا بخشی از تحریمهای تجاری علیه ایران را لغو کرد

وزارت خارجه ایالات متحده به کنگره اطلاع داد که به منظور تکمیل معاملات شرکتهای ژاپنی و کره جنوبی صادرکننده اقلام غیرتحریمی به ایران، واشنگتن بخشی از تحریمهای تجاری علیه تهران را لغو می کند.

ژاپن ۲.۹ میلیون دوز واکسن آسترازنکا به ایران هدیه می کند ۲۲ تیر ۱۴۰۰

ژاپن ۲.۹ میلیون دوز واکسن آسترازنکا به ایران هدیه می کند

«توشیمیتسو موتگی» روز سه شنبه اعلام کرد که در مجموع ۱۱ میلیون دوز واکسن آسترازنکا ساخت ژاپن را از طریق کواکس به کشورهای مختلف اهدا می کند.

ترامپ: اگر در انتخابات تقلب نشده بود، طی یک هفته با ایران به توافق می‌رسیدم / عملکرد بایدن یک فاجعه تمام‌عیار است؛ او در حال نابود کردن آمریکاست ۰۶ تیر ۱۴۰۰

ترامپ: اگر در انتخابات تقلب نشده بود، طی یک هفته با ایران به توافق می‌رسیدم / عملکرد بایدن یک فاجعه تمام‌عیار است؛ او در حال نابود کردن آمریکاست

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا با انتقاد شدید از عملکرد رئیس‌جمهوری فعلی این کشور، گفت که «در صورت عدم تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر، طی یک ماه با ایران به توافق می‌رسید».

از سوی دادگاه؛ قاتل جورج فلوید به ۲۲ سال و نیم حبس محکوم شد ۰۵ تیر ۱۴۰۰

از سوی دادگاه؛ قاتل جورج فلوید به ۲۲ سال و نیم حبس محکوم شد

گفتنی است که هیأت منصفه دادگاه مینیاپولیس در آمریکا، «درک شووین»، افسر مسئول قتل جورج فلوید را پیش از این در هر سه ردیف اتهامی، مجرم شناخت.

واکنش آمریکا به اظهارات واعظی درباره لغو تحریم ها ۰۳ تیر ۱۴۰۰

واکنش آمریکا به اظهارات واعظی درباره لغو تحریم ها

 یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

آمریکا: به ادامه مذاکرات هسته‌ای پس از انتخابات ایران متعهدیم ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

آمریکا: به ادامه مذاکرات هسته‌ای پس از انتخابات ایران متعهدیم

وزارت امورخارجه آمریکا پس از پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری کشورمان اعلام کرد که واشنگتن به ادامه مذاکرات برجامی با ایران متعهد است.

آژانس بدون توافق هسته‌ای ایران یک “کور سرگردان” خواهد بود ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

آژانس بدون توافق هسته‌ای ایران یک “کور سرگردان” خواهد بود

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشتن توافق هسته‌ای با ایران را ضروری دانست و آژانس بین‌المللی را در صورت عدم فعالیت با ایران یک کورسرگردان خواند.