کاخ سفید: تیم ما آماده بازگشت به دور دیگر مذاکرات است ۲۱ مهر ۱۴۰۰

کاخ سفید: تیم ما آماده بازگشت به دور دیگر مذاکرات است

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید با طرح این ادعا که «دیپلماسی مسیر مورد انتخاب دولت بایدن درقبال ایران است»، افزود: «زمان برای بازگشت به مذاکرات نامحدود نیست و این امر همچنان پابرجا است. تیم ما آماده بازگشت به دور دیگر مذاکرات است اما هنوز نمی دانیم دور بعدی چه زمانی برگزار خواهد شد.»

بین الملل
پاسخ جمهوری اسلامی ایران به لفاظی‌های رژیم صهونیستی؛ اسرائیل با ایران هراسی نمی‌تواند مانع توجه به فعالیتهای شرورانه خودشود ۰۶ مهر ۱۴۰۰

پاسخ جمهوری اسلامی ایران به لفاظی‌های رژیم صهونیستی؛ اسرائیل با ایران هراسی نمی‌تواند مانع توجه به فعالیتهای شرورانه خودشود

هیات ایران در سازمان ملل در پاسخ به اتهام افکنی‌ها و لفاظی‌های نخست وزیر رژیم صهونیستی گفت: این رژیم نمی‌تواند با راه اندازی برنامه نظام‌مند ایران هراسی، از جمله آنچه در مورد برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران گفت، توجهات را از فعالیت‌های شرورانه و بی ثبات کننده خود در منطقه منحرف کند.

امیرعبداللهیان خطاب به بورل: مذاکرات را از سر خواهیم گرفت / اتلاف وقت نمی‌کنیم ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

امیرعبداللهیان خطاب به بورل: مذاکرات را از سر خواهیم گرفت / اتلاف وقت نمی‌کنیم

وزیر امور خارجه در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: ما با جدیت در حال بررسی سوابق مذاکراتی هستیم و دولت جدید مذاکرات را از سر خواهد گرفت. ملاک ما عمل طرفهای مقابل است و نه اظهار نظر آنها. دولت جدید در حال مرور و مطالعه پرونده مذاکرات انجام شده است. نه اتلاف وقت میکند، نه رفتار غیر سازنده آمریکا را میپذیرید و نه کشور را معطل وعده‌های توخالی سابقه‌دار خواهد کرد.

بایدن: آمریکا نمی‌تواند به هر کشوری که القاعده در آن حضور دارد، حمله کند / اینکه فکر می‌کردیم می‌توان افغانستان را واقعا متحد کرد، اشتباه بود ۲۱ شهریور ۱۴۰۰

بایدن: آمریکا نمی‌تواند به هر کشوری که القاعده در آن حضور دارد، حمله کند / اینکه فکر می‌کردیم می‌توان افغانستان را واقعا متحد کرد، اشتباه بود

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه مراسم بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر بار دیگر از تصمیمش برای خروج از افغانستان دفاع کرد.

طالبان وعده برگزاری انتخابات و حضور زنان در دولت را داد ۱۸ شهریور ۱۴۰۰

طالبان وعده برگزاری انتخابات و حضور زنان در دولت را داد

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان و معاون وزیر اطلاع‌رسانی دولت طالبان در گفت‌وگو با شبکه الجزیره تایید کرد که انتخابات در این کشور برگزار می‌شود و همه افغان‌ها در آنها شرکت می‌کنند.

طالبان همه مردم را ممنوع الخروج کرد: تا اعلام دولت جدید اجازه خروج از افغانستان داده نمی‌شود ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

طالبان همه مردم را ممنوع الخروج کرد: تا اعلام دولت جدید اجازه خروج از افغانستان داده نمی‌شود

سخنگوی گروه طالبان اعلام کرده است که تا زمان اعلام دولت جدید به هیچ فردی اجازه خروج از افغانستان داده نمی شود. پیش از این منابع آمریکایی گفته بودند که چهار هواپیمای حامل اتباع آمریکایی و همکاران آنها در فرودگاه مولاناجلال الدین بلخی در شمال افغانستان آماده پرواز هستند اما طالبان مانع آنها شده اند.

اولیانوف: ایران آماده ازسرگیری مذاکرات وین است/زمان گفت وگو ها هنوز مشخص نیست ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

اولیانوف: ایران آماده ازسرگیری مذاکرات وین است/زمان گفت وگو ها هنوز مشخص نیست

نماینده روسیه در مذاکرات وین، صحبت‌های ریاست‌جمهوری ایران را نشانه آمادگی تهران برای ادامه‌دادن این گفت‌وگوها دانسته اما گفت هنوز معلوم نیست نشست بعدی چه زمانی برگزار می‌شود.

عطوان: فرار اشرف غنی به معنای واقعی کلمه، شکست آمریکا در افغانستان است ۱۱ شهریور ۱۴۰۰

عطوان: فرار اشرف غنی به معنای واقعی کلمه، شکست آمریکا در افغانستان است

رای الیوم نوشت:در روزها، ماهها و سال های آتی، داستان های جنجال برانگیزی درباره اسرار و رسوایی های اشغال افغانستان توسط آمریکا فاش خواهد شد اما داستان فرار اشرف عبدالغنی و همسر لبنانی و اعضای خانواده اش، همچنان مهیج و جنجال برانگیز است.

یک روایت خواندنی از نحوه فرار رئیس‌جمهور افغانستان / اشرف غنی هنگام صرف ناهار از کابل فرار کرد ۰۸ شهریور ۱۴۰۰

یک روایت خواندنی از نحوه فرار رئیس‌جمهور افغانستان / اشرف غنی هنگام صرف ناهار از کابل فرار کرد

یک روزنامه آمریکایی شرحی خواندنی از نحوه فرار رئیس‌جمهور افغانستان منتشر کرده است. 

قالیباف: کمیسیون اصل ۹۰ موضوع زندان اوین را پیگیری کند ۰۳ شهریور ۱۴۰۰

قالیباف: کمیسیون اصل ۹۰ موضوع زندان اوین را پیگیری کند

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون اصل ۹۰ با هماهنگی دادستانی کل موضوع مربوط به زندان اوین را پیگیری کنند.

ترامپ: هزاران تروریست از افغانستان خارج شدند و به سراسر جهان رفتند ۰۳ شهریور ۱۴۰۰

ترامپ: هزاران تروریست از افغانستان خارج شدند و به سراسر جهان رفتند

رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سخنانی گفت، دولت جو بایدن در حال انتقال هزاران "تروریست" از افغانستان به آمریکاست، در حالی که آمریکایی‌ها را آنجا می‌گذارد تا "بمیرند."