گسترش  ابتلا به تب دنگی در گیلان | مواظب مسافران سفر به امارات، پاکستان و عمان باشید! ۱۸ تیر ۱۴۰۳

گسترش ابتلا به تب دنگی در گیلان | مواظب مسافران سفر به امارات، پاکستان و عمان باشید!

بر اساس گزارش مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از ابتدای سال جاری تا دیروز، ۱۴۶ مورد مثبت تب دنگی تشخیص داده شده است.

سلامت
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛

شیوع افسارگسیخته کرونا ویروس در گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شیوع افسارگسیخته کرونا ویروس در گیلان که ناشی از عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط برخی مردم بوده، ابراز نگرانی کرد.

۱۶ خرداد ۱۳۹۹
دکتر مسعود مردانی مطرح کرد؛

ریزش مو؛ نشانه جدید کرونا | کووید۱۹ بیماری هزار و یک چهره است

یک متخصص بیماری‌های عفونی با تاکید بر این که تظاهرات بالینی کرونا مدام در حال تغییر است، گفت: کووید ۱۹ حتی ممکن است سبب ریزش مو و کچلی شود، اما این موارد نادر هستند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

کاهش آمار مبتلایان به کرونا در گیلان

به نقل از خبرگزاری صداسیما، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگوی خبر ساعت 20 شبکه باران گفت : در زمان بحران شیوع ویروس کرونا حدود 12 هزار بیمار مبتلا به کرونا در 29 بیمارستان در سراسر استان بستری بودند که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و به همت کادر بهداشت و درمان این آمار به 200 بیمار رسیده است.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹

هشدار به مادران سیگاری

غلامرضا حیدری، با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها به طور متوسط سن شروع دخانیات زیر ۱۵ سال است، گفت: متاسفانه آمارها بیانگر این مهم است که شیوع مصرف دخانیات در بین جوانان بسیار بالا است. وی افزود: خطر آلودگی به کرونا ویروس در افراد مصرف کننده مواد دخانی بسیار زیاد است و حتی می […]

۱۱ خرداد ۱۳۹۹

خرید ۱۴۳۲ میلیارد تومان تجهیزات مقابله با کرونا در کشور

مهدی یوسفی، با بیان اینکه هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، در سال ۷۸ در شرایطی که بسیاری از امکانات درمانی در داخل کشور در دسترس بیماران قرار نداشت تشکیل شد، گفت: در حال حاضر دریافت خدمات درمانی در خارج از کشور یکی از انتخاب‌های بیماران است و تمامی خدمات درمانی در کشور […]

۱۱ خرداد ۱۳۹۹

شناسایی ۲ هزار و ۲۸۲ بیمار جدید کرونا

کیانوش جهانپور، بعد از ظهر شنبه در ارتباط تصویری، به ارائه تازه‌ترین گزارش از وضعیت کرونا در کشور پرداخت. وی با اشاره به موارد جدید ابتلا، گفت: با ۲ هزار و ۲۸۲ مورد جدید کرونا، تعداد بیماران کووید ۱۹ به ۱۴۸ هزار و ۹۵۰ نفر رسید. جهانپور، تعداد بهبود یافتگان را ۱۱۶ هزار و ۸۲۷ […]

۱۱ خرداد ۱۳۹۹

شرایط رفتن به رستوران پس از بازگشایی ها

علی رضا زالی، درباره نظارت بر وضعیت رستوران‌های استان تهران، اظهار کرد: پس از بازگشایی رستوران‌ها، نظارت‌ها و مراقبت‌ها افزایش بیشتری می‌یابد و تیم‌های جدیدی توسط دانشگاه‌ها برای نظارت‌ها اعزام خواهند شد. وی تاکید کرد: همان طور که بارها اعلام کرده ایم، هیچ غذایی به اندازه غذای طبخ شده در منزل از سلامت کافی برخوردار […]

۱۱ خرداد ۱۳۹۹
معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد:

کرونا ضعیف نشده است

معاون کل وزارت بهداشت ضمن ابراز نگرانی از تغییر باورهای برخی از مردم در مورد ویروس کرونا و عادی انگاشتن آن، در عین حال بر لزوم استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل تاکید کرد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

افزایش شمار مبتلایان فاسیولا در گیلان

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ابتلای قطعی ۳۳ گیلانی به بیماری فاسیولا خبر داد و گفت: برای ۴۹ گیلانی دیگر نیز احتمال ابتلا به این بیماری وجود دارد.