امنیت لازمه گردشگری پایدار ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

امنیت لازمه گردشگری پایدار

نگاه امروز این یادداشت از بین دو مرکز فرهنگی رشت می گذرد. مجتمع خاتم الانبیا اداره ارشاد رشت و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت که دو نهادی هستند که به نوعی متولی تولید فرهنگ و هنر رشت هستند! اما کافی است که عصر ها اندکی در پیاده راه رشت و حدفاصل این دو ساختمان در پیاده راهی که نام فرهنگی را یدک می کشد بنشینید و نظاره کنید.

یادداشت
مجلس علیه ورزش ۱۴ مهر ۱۳۹۹

مجلس علیه ورزش

گیل نجوا،  دکتر قاضی زاده هاشمی نـــماینده “جبهه پایداری” وقتی از ورزش صحبت میکند انسان به یاد فرانتس بکن‌بائر یا قیصر آلمان می افتد، آیا او خود را بالاتر از کارشناسان ورزش ایران و جهان می داند که یــکه‌تاز بررسی علل و عوامل مشکلات ورزش شده است؟ او که خود یک پزشک متخصص گوش و […]

“حیران نگین گیلان است” ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

“حیران نگین گیلان است”

گیل نجوا،  ۱. منطقه توریستی گردنه حیران (هیران) گیلان مدت هاست که بسیار برای گیلان ارزشمند است متاسفانه به دلایل نامعلوم گاها در صداوسیما و حالا در کتاب درسی متعلق به همسایه مهاجر صادر کن به گیلان ما، حیران اردبیل! نامیده می شود. مطمئنا فرض را بر بی اطلاعی و بی دانشی بعضی از مجری […]

نگاهی نزدیک به تراژدی قتل رومینا؛ قاتل کیست؟ ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
شیوا پرواِئی

نگاهی نزدیک به تراژدی قتل رومینا؛ قاتل کیست؟

بسیاری از دختران تالشی درگیر چنین مشکلاتی هستند هر چند همیشه مرگ نصیبشان نمی‌شود بلکه پیامد‌های دیگری را به جان می‌خرند! آن‌ها تلخی فرار از منزل را در مسیر زندگی‌شان تجربه می‌کنند. دختران تالشی با انتخاب ازدواج از طریق فرار از خانه نه تنها از اقتدار و منزلت خانوادگی پدر می‌کاهند بلکه در جامعه‌ای با فرهنگ مردسالارانه از همان شروع زندگی متأهلی، قرب و منزلت خود را نیز از دست می‌دهند.

خِشت اوّل ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

خِشت اوّل

اما امروز، اولویت‌بندی اقدامات مجلس یازدهم می‌بایست نمایانگر توجه آن‌ها به اصل مردم‌سالاری باشد؛ اصلی‌ترین دغدغه مردم امروز مسئله معیشت است؛ نظارت دقیق بر عملکرد یکسال پایانی دولت و پرهیز از لابی‌گری‌های مرسوم در دوره‌های گذشته راهکاری است تا معیشت مردم به ویژه قشر ضعیف جامعه در این یکسال پایانی از عمر دولت قدری بهبود پیدا کند.

به بهانه شروع بکار مجلس یازدهم ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

به بهانه شروع بکار مجلس یازدهم

نمایندگان مجلس باید اولین فعالیت خویش را در تدوین نظام درست اداری و با بروکراسی واقعی و شایسته سالار پرور ، بجای بورکراسی های عریض و طویل و رانتی نسبت به ایجاد اتوماسیونی مدرن و انقلابی بنمایند.

حمایت از تولید و تقویت تجارت ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

حمایت از تولید و تقویت تجارت

حذف رقبای تولیدکننده نه‌تنها حمایت از او حساب نمی‌شود بلکه به‌اصطلاح پاک کردن صورت‌مسئله نام دارد و ساده‌ترین راه ممکن است؛ آزادسازی واردات برپایه اصول و قواعد اکونومیک و ژئوپولیتیک، جایگزینی بازار رقابتی با بازار انحصاری کنونی و گسترش فضای رقابت بین تولیدات داخلی و خارجی و سالم‌سازی این فضا از نیازمندی‌های اولیه بوده و در وهله بعد به‌جای اینکه نگاه تولیدکننده را به سراب بازار خیره نگه‌داریم و اعتمادبه‌نفس کاذب در او ایجاد کنیم؛ بهتر است او را با بازار جهانی آشنا کنیم، بستر را برای پیشرفتش مهیا کنیم و با حمایت بنیادی و شایسته مجال رشد و رقابت او را افزایش دهیم تا محصولاتش توان رقابت با نمونه‌های همتای خارجی را به دست آورد

قیمت نجومی سکه، مهریه و پیشنهادی به رئیس قوه قضائیه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

قیمت نجومی سکه، مهریه و پیشنهادی به رئیس قوه قضائیه

این مطلب، حدود یک و نیم سال قبل در عصر ایران منتشر شد ولی مانند بسیاری از پیشنهادهایی که ناظر به رفع مشکلات اجتماعی است، دولت و مجلس توجهی بدان نکردند! لذا این بار با اندک ویرایشی، به عنوان پیشنهادی به رئیس محترم قوه قضائیه ارائه می شود. امید که ایشان دستور بررسی کارشناسانه این پیشنهاد را به متخصصان امر صادر کنند تا در صورتی که قابل اجرا باشد، زمینه اجرای آن را فراهم سازند. گفتنی است اکنون (24 اردیبهشت 1399) قیمت یک سکه بهار آزادی به رقم نجومی و عجیب 7 میلیون و 250 هزار تومان رسیده است!

انتقاد علی خسروی داور و کارشناس از بازی های المپیک ریو ۰۹ فروردین ۱۳۹۷
قزاقستان با کسب دو طلای شنا و وزنه برداری در این روز به رتبه یازدهم صعود کرد

انتقاد علی خسروی داور و کارشناس از بازی های المپیک ریو

در جدول رده بندی آمریکا با ۱۰ طلا، ۱۱ نقره و ۱۰ برنز و مجموع ۳۱ در رده اول قرار دارد، چین با ۱۰ طلا، ۵ نقره و ۸ برنز و مجموع ۲۳ در رده دوم و ژاپن با ۶ طلا، یک نقره و ۱۱ برنز در مکان سوم جدول توزیع مدال‌ها قرار دارند.

امروز اختلاس، تبانی و کسب امتیازات خاص به‌صورت سیستمی در حال شکل‌گیری است ۰۹ فروردین ۱۳۹۷
ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد

امروز اختلاس، تبانی و کسب امتیازات خاص به‌صورت سیستمی در حال شکل‌گیری است

به گزارش خبرگزاری نسیم، همایش ملی «ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد» با حضور سران سه قوه و جمعی از مسئولین عالی‌رتبه کشوری و لشکری در سالن اجلاس سران برگزار شد. در این همایش ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی به ایراد سخن پرداخت

حقوق مدیران فعلی دانشگاه آزاد/موضوع اساتید دو شغله را سیاسی کردند ۰۹ فروردین ۱۳۹۷
ولایتی خبر داد:

حقوق مدیران فعلی دانشگاه آزاد/موضوع اساتید دو شغله را سیاسی کردند

رئیس هیأت موسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه روز گذشته بودجه سال ۹۷ دانشگاه آزاد در جلسه هیات امنا دانشگاه تصویب شد، گفت: موضوع اساتید دو شغله را سیاسی کردند.