مشاور دیپلماتیک رئیس امارات از سفیر یک هیئت از کشورش به ایران در آینده نزدیک در راستای تلاش برای بهبود روابط میان دو کشور خبر داد.

مشاور دیپلماتیک رئیس امارات از سفیر یک هیئت از کشورش به ایران در آینده نزدیک در راستای تلاش برای بهبود روابط میان دو کشور خبر داد.

رشتکده،   به نقل از پایگاه خبری «ارم نیوز» امارات، «انور قرقاش»، مشاور دیپلماتیک رئیس این کشور شامگاه امروز (سه شنبه) اعلام کرد که ابوظبی در چارچوب تلاش های در راستای بهبود روابط دو جانبه با تهران، به زودی یک هیئت را به ایران اعزام می کند و هم پیمانان خود در خلیج فارس را نیز در جریان تحولات امور خواهد گذاشت.

قرقاش در گفت و گو با خبرنگاران، هدف از ایده سفر هیئت اماراتی به ایران را باز کردن صفحه جدیدی در روابط میان دو کشور عنوان کرد و در پاسخ به پرسشی درباره زمان انجام گفت و گوهای هیئت مذکور در تهران نیز اظهار داشت: هر چه زودتر بهتر، همه دوستان ما نیز از این مسئله اطلاع دارند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، مشاور دیپلماتیک رئیس امارات در این باره همچنین تصریح کرد: یک ارزیابی از سوی ایرانی ها برای بازسازی پل ها با (کشورهای عرب حاشیه) خلیج (فارس) وجود دارد؛ ما با دید مثبتی با این مسئله برخورد می کنیم.

قرقاش در ادامه تاکید کرد که امارات همچنان دارای نگرانی هایی در قبال فعالیت های منطقه ای ایران است با این حال خواهان تلاش جدی برای بهبود روابط می باشد چرا که به گفته وی، رویارویی بهترین راه برای حرکت به سمت جلو نیست.

این مقام ارشد اماراتی با اشاره به این که گفت و گو و همکاری اقتصادی بخشی از اقدامات اعتمادسازی با ایران می باشند، تاکید کرد که این کار زمان بر خواهد بود.

قرقاش همچنین مدعی شد که مذاکرات بر سر توافق هسته ای با ایران حتی در صورت رسیدن به نتایج مثبتی نیز، همه نگرانی های در رابطه با سیاست های تهران را برطرف نخواهد کرد.

این در حالی است که «علی باقری کنی»، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه چهارشنبه گذشته در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، از دیدار با مشاور دیپلماتیک رئیس امارات و «خلیفه شاهین المرر»، وزیر مشاور در امور خارجی این کشور خبر داده و آن را مثبت ارزیابی کرده بود.

باقری کنی در پیام توییتری در این باره نوشته بود: در ادامه سفر به کشورهای منطقه، امروز در دبی و در نشست دوستانه و صمیمانه‌ با دکتر انور قرقاش، مشاورِ عالیِ سیاست خارجی جناب شیخ «خلیفه بن زاید»، رئیس کشور امارات و خلیفه شاهین المرر، وزیر مشاور در امور خارجی دولت امارات، توافق کردیم تا صفحه جدیدی در روابط ایران و امارات گشوده شود.