معاون سیاسی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به سوء استفاده آمریکا از ظرفیت سازمان‌ها و نهادهای بین المللی علیه کشورهای مستقل و در جهت منافع نامشروع خود، تصریح کرد: کشورهای مستقل باید برای استفاده از ظرفیت سازمان‌های بین المللی در جهت منافع مشروع ملت های مستقل برنامه داشته باشند. رشتکده، معاونان وزرای خارجه روسیه، ونزوئلا و […]

معاون سیاسی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به سوء استفاده آمریکا از ظرفیت سازمان‌ها و نهادهای بین المللی علیه کشورهای مستقل و در جهت منافع نامشروع خود، تصریح کرد: کشورهای مستقل باید برای استفاده از ظرفیت سازمان‌های بین المللی در جهت منافع مشروع ملت های مستقل برنامه داشته باشند.

رشتکده، معاونان وزرای خارجه روسیه، ونزوئلا و کوبا که برای شرکت در «نخستین نشست هماهنگ کنندگان ملی گروه دوستان دفاع از منشور ملل متحد» در تهران بسر می‌برند، به طور جداگانه با علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار کردند.

“سرگئی ورشنین” معاون وزیر خارجه روسیه در دیدار با علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه کشورمان با انتقاد از سیاست های آمریکا و استفاده ابزاری از حقوق بشر، بر لزوم فعالیت‌های دبیرخانه سازمان ملل در چارچوب وظایف خود تاکید کرد و همکاری تهران و مسکو برای مقابله با فشارهای سیاسی و اقتصادی غرب را حائز اهمیت خواند.

هم چنین “کارلوس خولیو رون” معاون وزیر خارجه ونزوئلا و “الیور رودریگز پردومو” معاون وزیر خارجه کوبا نیز در دیدارهای جداگانه با معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان، ضمن تاکید بر لزوم افزایش همکاری‌های اقتصادی، مقاومت در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا در عرصه‌های مختلف را ضرورتی انکارناپذیر برای صیانت از منافع کشورهای مستقل قلمداد نمودند.

در این دیدارها معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به ظرفیت های متنوع و متعدد در هر یک از کشورهای عضو گروه دوستان دفاع از منشور ملل متحد، تصریح کرد تجمیع ظرفیت های سیاسی، اقتصادی، حقوقی و رسانه ای، ضریب مقاومت کشورهای مستقل در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا و دیگر هم پیمانان غربی آن را به شدت افزایش داده و اثربخشی تقابل همه جانبه این قدرت ها علیه ملت‌های مستقل را به شدت کاهش خواهد داد.

باقری با اشاره به سوء استفاده آمریکا از ظرفیت سازمان‌ها و نهادهای بین المللی علیه کشورهای مستقل و در جهت منافع نامشروع خود، تصریح کرد: کشورهای مستقل باید برای استفاده از ظرفیت سازمان‌های بین المللی در جهت منافع مشروع ملت های مستقل برنامه داشته باشند.