سوالات از حضرات مسئول زیاد است. یکی  این است که یک بار فکر کنید همه این حریق‌ها به یکدیگر وابسته است و نشانه ضعف و فقدان امکانات! چرا همه اخبار حریق بزرگ متعلق به گیلان است! اماکن ایمن نیستند و یا آتش نشان کم داریم!؟ پدافند غیرعامل اینجا چه کاره است! مسئولین ما به جزء انتخابات مشغول چه کاری هستند. این همه مشکل را چه کسی باید ببینند!؟

اختصاصی رشتکده: سامان بدر: حریق بیمارستان قائم رشت از آن دست خبرهایی بود که به هیچ وجه نمی‌توانیم تصورش را بکنیم. به خصوص آن‌که متوجه می‌شویم هشت نفر جان خود را از دست داده‍‌‌‌ اند و بسیاری مصدوم شدند. از سرپرست ریاست جمهوری تا وزیر و استاندار و کاندیدای انتخابات دستور رسیدگی داده که دیگر به تکرار مکررات تبدیل شده است.

این سومین آتش سوزی شدید و بزرگ گیلان طی چند ماه اخیر است. اول از کمپ ترک اعتیاد لنگرود آغاز شد که یک بخاری و درهای بسته آتش بر جان مددجویان انداخت. بعد هم که امام زاده ابراهیم و مردمی که دارو ندارشان را در آتش سوزانده دیدند. دیگر آتش گرفتن بیمارستان نور علی نور بود. بیمارستانی که مثلا چهار ستاره بود و ظاهر و نمایش همیشه از چیزی که واقعا می‌دیدیم بهتر بود.

همین علوم پزشکی ما چند ماه قبل یکی دو بیمارستان را به دلایل به اصطلاح ایمنی پلمپ کرد. البته عمل سزارین هم در این تعطیلی‌ها نقش داشت. اما بیمارستان قائم که یک بیمارستان خصوصی است که بیشترین قیمت‌ها را می‌گیرد حالا با چنین فاجعه‌ای روبرو شده است.

سوالات از حضرات مسئول زیاد است. یکی  این است که یک بار فکر کنید همه این حریق‌ها به یکدیگر وابسته است و نشانه ضعف و فقدان امکانات! چرا همه اخبار حریق بزرگ متعلق به گیلان است! اماکن ایمن نیستند و یا آتش نشان کم داریم!؟ پدافند غیرعامل اینجا چه کاره است! مسئولین ما به جزء انتخابات مشغول چه کاری هستند. این همه مشکل را چه کسی باید ببینند!؟ باید پرسید بعد از ماجرای کمپ ترک اعتیاد و حریق امام زاده ابراهیم کدام پیشگیری صورت گرفت! کدام زنگ به صدا در آمد!؟ دیروز در خبرها آمده بود که نرخ تورم در گیلان دو درصد از نرخ تورم کشوری بالاتر است، ولی واقعا گاهی فکر می‌کنیم که دیگر حل تورم و بیکاری از این مسئولین بر نمی‌آید، ولی کاش برای جان این مردم ارزش بیشتری قائل باشند. دستور رسیدگی را که همه بلدند!