زهرا مشیر 2 بسته به وزن 27 کیلوگرم، آقای امیررضا بحیرایی 2 بسته به وزن 30 کیلوگرم و خانم مریم قالیباف یک بسته به وزن 13 کیلوگرم به همراه داشته اند

رشتکده: روابط عمومی شرکت هوایی معراج توضیحی درباره بسته‌های وارداتی خانواده قالیباف از ترکیه صادر کرد. در این توضیح  اعلام شده که  ثبت ۲۹۴ کیلو بار در سامانه معراج توسط وحید اشتری دروغ است و مجموع بار توسط هر سه نفر به هفتاد کیلوگرم می‌رسد. عددی که آن هم نشان می‌دهد خریدی نسبتا زیادی است.

بعد از اظهارات اخیر مریم قالیباف در مورد این که برای خرید به ترکیه نرفته است،  وحید اشتری با انتشار عکسی از  ثبت ۲۹۴ کیلو بار در سامانه معراج هنگام سفر دختر، همسر و داماد قالیباف خبر داد.

حالا هواپیمای معراج در بیانیه‌ای ضمن رد برخی شایعات دروغ درباره وزن بار همراه دختر محمدباقر قالیباف، در اطلاعیه ضمن انتشار تصاویر سیستم پذیرش مسافر درفرودگاه استانبول بر پیگیری قضایی این شایعات تاکید کرد. متن توضیحات روابط عمومی شرکت هوایی معراج به شرح زیر است:

بسمه تعالی
با توجه به حواشی به وجود آمده پیرامون شایعات توسط برخی افراد در فضای مجازی در خصوص حمل بار سیسمونی از استانبول به تهران توسط شرکت هواپیمایی معراج ، تصویر سیستم پذیرش مسافر شرکت هواپیمایی معراج در فرودگاه استانبول جهت روشن شدن افکار عمومی خدمت مردم عزیز ایران ایفاد میگردد. این مستندات به وضوح نشان می دهد که خانم زهرا مشیر ۲ بسته به وزن ۲۷ کیلوگرم، آقای امیررضا بحیرایی ۲ بسته به وزن ۳۰ کیلوگرم و خانم مریم قالیباف یک بسته به وزن ۱۳ کیلوگرم به همراه داشته اند. شایان ذکر است هواپیمایی معراج با توجه شایعات منتشر شده در فضای مجازی حق پیگیری قضایی از جانب مراجع ذیصلاح را برای خود محفوظ می دارد.