اولین معلم هر انسان پروردگار رحمان و رحیم است که به آدمی بیش و پیش از هر چیز، دلدادگی به ذات خوبی ها و مهربانی آموخت ...

رشتکده،  متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اولین معلم هر انسان پروردگار رحمان و رحیم است که به آدمی بیش و پیش از هر چیز، دلدادگی به ذات خوبی ها و مهربانی آموخت
و در طول عمر بشر انبیاء مرسلین و اولیای الهی به عنوان گرم‌ترین عامل پویش در انسان بودند که جوهره تعلیم و منش هدایت مشترک آنها با مقام معلم، نشانگر ارزش والا و جایگاه این قشر شریف می باشد.

معلمان متولی پرورش جامعه و رشد و شکوفایی فرزندان این مرز و بوم هستند و با گذشت، صبوری و ایثار چشم انداز روشن فردای ایران را ترسیم می کنند و از این حیث می توان معلم را ناجی و ضامن بقای فرهنگ و تمدن کشور دانست.

رسیدگی به امور و معیشت این قشر شریف و مظلوم و پیگیری مطالبات بحق و مشروع معلمان که در چهارچوب قانون و به صورت صنفی مطرح می گردد باید در اسرع وقت و با تکریم و حفظ شأن این عزیزان بررسی و جهت تحقق در اولویت نهادهای حاکمیتی و قوای سه گانه قرار گیرد تا معلم بدون دغدغه نان همه داشته های خود را برای پرورش و آموزش فرزندان این خاک در طبق اخلاص قرار دهد.

اینجانب سالروز شهادت استاد شهید مطهری و روز معلم را به همه معلمان ایران عزیز به ویژه همکارانم در استان گیلان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

احمد رمضانپور نرگسی
نماینده ادوار مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل انجمن فرهنگیان استان گیلان
۱۴۰۱/۲/۱۲