در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شاهد حضور ۶ داور زن خواهیم بود که سه نفر آنها داور وسط هستند. رشتکده، تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تنها یک ماه دیگر باقی مانده است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در این جام جهانی برای نخستین بار فیفا قصد دارد که از داوران خانم برای قضاوت بازی […]

در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شاهد حضور ۶ داور زن خواهیم بود که سه نفر آنها داور وسط هستند.

رشتکده، تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تنها یک ماه دیگر باقی مانده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در این جام جهانی برای نخستین بار فیفا قصد دارد که از داوران خانم برای قضاوت بازی ها استفاده کند که این یک اتفاق خاص و مورد توجه در تاریخ رقابتهای جام جهانی است.

فیفا نام سه داور زن را در فهرست ۳۶ داور وسط که قرار  است در جام جهانی ۲۰۲۲ قضاوت کنند قرار داده است تا شاهد یک اتفاق ویژه در جام جهانی قطر باشیم.

استفانی فراپار از فرانسه، سلیمه موکانسانگا از رواندی و یوشیمی یاماشیتای ژاپنی سه داور وسط خانمی هستند که فیفا نام آنها را در بین داوران جام جهانی قرار داده است و باید منتظر قضاوت آنها در این رقابت مهیج باشیم.

فیفا همچنین نام سه کمک داور زن را هم در فهرست جام جهانی قرار داده است به طوریکه نویزا باک از برزیل، کارن دیاس از مکزیک و کاترین از آمریکا هم به عنوان کمک داور در فهرست فیفا قرار دارند.

پیر لویئجی کولینا رییس کمیته داوران فیفا گفت: به وضوح بگویم که آنچه برای ما اهمیت دارد کیفیت داوران است نه جنس آنها.