دکتر آبتین حیدرزاده روز دوشنبه اظهار داشت: این شهرستان ها بر اساس طبقه بندی هفتگی شهرستان های استان از نظر وضعیت زرد، نارنجی و قرمز در بیماران بستری کووید ۱۹ و بر اساس آخرین دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور  منبع نرم افزار ماسک  قرمز اعلام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شهرستان های رودسر، لنگرود و رودبار در این استان قرمز شد.

رشتکده،  دکتر آبتین حیدرزاده روز دوشنبه اظهار داشت: این شهرستان ها بر اساس طبقه بندی هفتگی شهرستان های استان از نظر وضعیت زرد، نارنجی و قرمز در بیماران بستری کووید ۱۹ و بر اساس آخرین دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور  منبع نرم افزار ماسک  قرمز اعلام شده است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این طبقه بندی، آستانه اشرفیه، لاهیجان، رشت، فومن و آستارا نیز نارنجی اعلام شده اند و بقیه شهرستان های استان گیلان زرد هستند.

دکتر حیدرزاده یادآور شد: هم اکنون ۵۴۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری و از این میان  ۸۹ نفر بدحال هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر ضرورت رعایت دقیق توصیه های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا خاطر نشان کرد: تجمع و دورهمی به هیچ وجه برگزار نشود.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از کانون های گردشگری شمال کشور است . از ۲۷ اسفند پارسال تا پایان ۱۳ فروردین امسال نزدیک به پنج میلیون گردشگر از گیلان دیدن کردند. گیلان از نخستین استان های درگیر کرونا در کشور بود.