استاندار گیلان تقویت نگاه مردم به باورهای انقلابی را یک ضرورت برای مانایی آرمان های نظام اسلامی خواند و بر لزوم استمرار برگزاری برنامه‌های کیفی و تولید محتوای رسانه ای در مناسبت های ملی و آیینی تأکید و از اجرای مصوبات ستاد کرونا توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در راستای حفظ سلامت مردم قدردانی کرد.

استاندار گیلان تقویت نگاه مردم به باورهای انقلابی را یک ضرورت برای مانایی آرمان های نظام اسلامی خواند و بر لزوم استمرار برگزاری برنامه‌های کیفی و تولید محتوای رسانه ای در مناسبت های ملی و آیینی تأکید و از اجرای مصوبات ستاد کرونا توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در راستای حفظ سلامت مردم قدردانی کرد.

رشتکده،   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در آستانه سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دیدار رئیس و کارکنان این مجموعه در گیلان، به نگاه هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) در بنیان این نهاد با اهمیت اشاره و اظهار کرد: اجرای برنامه‌های مناسبتی مذهبی همچون عید غدیر در کنار آیین های ملی ، در راستای اشاعه فرهنگ دینی و ولایی به ویژه برای نسل جوان و مقابله با هجمه‌های رسانه‌ای بسیار اثرگذار است.

وی تأکیدات خود مبنی بر گفتمان وحدت، انسجام و همدلی میان مسئولان و مردم گیلان و توصیه به همکاران استانی را یادآور شد و گفت: در چنین فضای همدلانه و منسجمی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان توانست به رسالت و وظایف خطیر خود در پاسداشت مناسبت‌های ملی، مذهبی و انقلابی به صورت شایسته عمل کند و الگوی خوبی برای سایر استان‌ها باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان، تقویت نگاه مردم و افکار عمومی در راستای غنا بخشیدن به باورهای انقلابی را از جمله کارکردهای خوب شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دانست و بر لزوم استمرار آن تأکید کرد و افزود: انعکاس تصاویر حضور مردم در مراسم ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۸ در میدان شهدای ذهاب رشت علیرغم بارش سنگین برف در رسانه‌های ملی، بین‌المللی و حتی شبکه های خارجی، نمونه بارز این تلاش‌هاست.

وی به هشدار مقام معظم رهبری درخصوص جنگ نرم دولت‌های استکباری علیه کشورمان اشاره کرد و ادامه داد: علیرغم برنامه‌ریزی‌های دشمنان نظام، دولت و مردم در برهه‌های تاریخی مختلف، با درایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب و دلسوزان ایران اسلامی، خدعه ها و توطئه‌چینی آنان به ویژه در انتخابات اخیر نقش برآب شد.

استاندار گیلان جنگ اقتصادی و شیوع کرونا را از مهمترین تنگناها طی سال‌های اخیر عنوان و اضافه کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در برگزاری مراسم پاسداشت مناسبت‌ها، در انجام مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا با درنظر گرفتن سلامت مردم، جزء موفق‌ترین ها بوده است.

وی بر ضرورت استمرار برگزاری برنامه‌های کیفی و تولید محتواهای مناسب در جهت استفاده حداکثری از فضای رسانه‌ای و مجازی در کنار صدا و سیما با خلاقیت و نوآوری تأکید کرد و گفت: این انقلاب و آرمان‌های آن در هیچ زمانی فراموش‌شدنی نیست و باید برای زنده نگه‌داشتن آن از ابزارها و شیوه‌های نوین استفاده کرد.

دکتر زارع همچنین از اقدامات و هماهنگی مؤثر دفاتر شهرستانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با فرمانداران و اجرای برنامه‌های منسجم قدردانی کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز در این دیدار با قدردانی از استاندار گیلان، مجموعه استانداری، فرمانداران در اجرای منسجم و همدل برنامه‌های مناسبتی گفت: با وحدت و همدلی مسئولان، شاهد درخشش گیلان به عنوان الگو در اجرای برنامه‌های خلاقانه و نوآورانه مناسبت‌های مختلف از روز جمهوری اسلامی تا دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زمینه‌ساز حضور و نقش‌آفرینی مردم در برهه‌های مختلف برای مانایی انقلاب بوده، افزود: گیلان جزء استان‌های برتر در برگزاری مناسبت‌های انقلاب اسلامی بوده و توانسته الگوها و مدل‌های جدیدی همچون رژه خودرویی در ۲۲ بهمن را به سطح ملی، ارائه و موفق عمل کند.

وی فراموشی و تحریف را از خطرات مورد تهدید مناسبت‌های انقلابی دانست و اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ ملی در دوران شیوع کرونا، تلاش شده تا مناسبت‌ها پاس داشته و بازخوانی شود.

۱۲ مردادماه، سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۵۹  به فرمان امام راحل است.